دسته بندی نشده

نحوه نگهداری از باتری یو پی اس

نحوه نگهداری از باتری یو پی اس

نحوه نگهداری از باتری یو پی اس چگونه است؟ آخرین باری که باتری را در منبع تغذیه بدون وقفه چک کردید کی بود؟
شاید مانند بسیاری از مردم، شما امیدوار باشید که باتری یو پی اس شما تا زمانی که یو پی اس شما نیاز به تعویض داشته باشد، به تامین برق پشتیبان ادامه دهد. با این حال، به جای تعویض کل واحد، یک راه حل فعال تر وجود دارد: تعویض باتری! تعویض باتری یو پی اس هر سه تا پنج سال یکبار عمر یو پی اس شما را افزایش می دهد و در نتیجه زمان کار مورد نیاز آن را افزایش می دهد.

 

روش های نگهداری از باتری یو پی اس

سرویس و نگهداری باتری بسیار مهم است. برای به حداکثر رساندن عمر باتری و بهره‌برداری بیشتر از سرمایه‌گذاری، به درک نحوه واکنش باتری به محیط‌ها و الگوهای استفاده مختلف کمک می‌کند.
در اینجا چهار نکته برای افزایش عمر یو پی اس شما وجود دارد:

 

۱) یو پی اس را در جای خشک و خنک نصب کنید.

ظرفیت نامی باتری بر اساس حداکثر دمای عملیاتی ۷۷ درجه فارنهایت (۲۵ درجه سانتیگراد) است. هر گونه تغییر در این دما می تواند عملکرد باتری را تغییر داده و عمر باتری را کاهش دهد. هنگام نصب یو پی اس خود، به یاد داشته باشید که به ازای هر ۱۵ درجه بالای ۷۷، عمر باتری مورد انتظار به نصف کاهش می یابد. حداقل دو اینچ فضا برای تهویه مناسب در دو طرف دستگاه بگذارید و یو پی اس را نزدیک پنجره باز یا محیطی با رطوبت بالا قرار ندهید.

 

۲) باتری های یدکی را به درستی نگهداری کنید.

این ایده خوبی است که باتری های یدکی در دست داشته باشید، اما آنها را برای مدت طولانی نگهداری نکنید. باتری های جدید تا ۱۲ ماه قابل نگهداری هستند. اگر آنها برای مدت طولانی نگهداری شوند، ماندگاری آنها کاهش می یابد. برای به حداکثر رساندن عمر باتری، باتری ها را در دمای ۵۰ درجه فارنهایت (۱۰ درجه سانتیگراد) یا کمتر از آن ذخیره کنید.

 

۳) نگهداری پیشگیرانه را انجام دهید.

بدون تعمیر و نگهداری منظم، باتری یو پی اس شما می تواند تولید گرمای ترمینال، کاهش حفاظت و مقاومت در برابر خرابی زودرس را تجربه کند. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه با جلوگیری از اتصالات بسته، از بین بردن خوردگی و شناسایی باتری های بد قبل از اینکه روی برنامه شما تأثیر بگذارد، عمر باتری را افزایش می دهد.

۴) از وسایل برقی کارآمد استفاده کنید.

هنگام اتصال دستگاه به UPS، مطمئن شوید که دستگاه کار می کند. تجهیزات یو پی اس کم مصرف دما را کنترل می کنند و عمر را افزایش می دهند.

 

جایگزینی باتری

با وجود روش‌های تعمیر و نگهداری مؤثر و شرایط عملیاتی بهینه، ظرفیت باتری با گذشت زمان کاهش می‌یابد و زمان اجرای تجهیزات UPS را کاهش می‌دهد. رطوبت، دمای محیط، عمق دشارژ و دفعات شارژ مجدد باعث از بین رفتن ظرفیت باتری می شود. بیشتر باتری های سرب اسیدی مهر و موم شده بین ۳ تا ۵ سال عمر می کنند و ارائه باتری جدید سیستم یو پی اس را به حالت اولیه باز می گرداند.
یکی از علائم رایج خراب شدن باتری، کاهش زمان کار در حالت باتری است. اگر باتری شما حداقل سه ساله است، در دماهای بالا نصب شده است، یا به دلیل مشکلات تعمیر و نگهداری مداوم، دائماً در حالت باتری است، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

فرصت کیش در این نوشتار سعی کرد چهار نکته مهم از نحوه نگهداری از باتری یو پی اس را برای شما توضیح دهد.

منبع:

foursatkish.com

https://blog.tripplite.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پانزده =