دسته بندی نشده

۵ دلیل برای استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه

5 دلیل برای استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه

می خواهیم با هم ۵ دلیل برای استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه را با شما بررسی کنیم. منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) برای جلوگیری از آسیب های ناشی از قطع برق و حوادث رایج الکتریکی استفاده می شود. واحدهای UPS اغلب توسط شرکت‌هایی استفاده می‌شوند که می‌خواهند از حداقل خرابی در تامین خود اطمینان حاصل کنند، زیرا تضمین می‌کنند که تجهیزات شبکه می‌توانند در طول قطعی برق کوتاه‌مدت به کار خود ادامه دهند. به طور خلاصه، تداوم کسب و کار یک تمرکز کلیدی است … و دلیل خوبی دارد.
این مقاله برخی از مزایای اضافی راه اندازی شبکه خود را با منبع تغذیه بدون وقفه مورد بحث قرار می دهد.

از آسیب دیدن تجهیزات جلوگیری کنید

نوسانات فعلی نه تنها در طول مدیریت شبکه ناخوشایند هستند، بلکه می توانند منابع را نیز تخلیه کنند. یک موج الکتریکی بزرگ می تواند به طور جبران ناپذیری یک روتر، سوئیچ یا کل سرور را کوتاه کند. منبع تغذیه بدون وقفه تضمین می کند که علاوه بر تامین برق مداوم واحد، دستگاه از آسیب های ناشی از نوسانات جریان که می تواند به اجزای الکتریکی دستگاه آسیب برساند، محافظت می کند. برای خرید یو پی اس کلیک کنید.

از دست دادن اطلاعات نداشته باشید

توجه به این نکته ضروری است که یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات، پشتیبان گیری مکرر از داده های خود است. شما باید یک منبع قوی برای پشتیبانی از داده های خود داشته باشید که همیشه طبق برنامه کار می کند. با این حال، نکته دیگر برای جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات، نصب چندین منبع تغذیه بدون وقفه یا یو پی اس برای شبکه شما است. در حالی که وجود یک سیستم پشتیبان در محل می تواند از از دست دادن اطلاعات بیش از حد در قطع برق جلوگیری کند، اگر بلافاصله قبل از خرابی یک نسخه پشتیبان ایجاد نشود، همچنان مقداری از داده ها را از دست خواهید داد. بسته به میزان جریان داده از طریق شرکت شما، حتی چند دقیقه بین پشتیبان گیری و خرابی می تواند منجر به از دست رفتن داده ها شود. به همین دلیل است که باید در وهله اول با یک منبع تغذیه بدون وقفه از خراب شدن سرور یا تجهیزات جلوگیری کرد. علاوه بر اینکه می‌دانید با پشتیبان‌گیری‌های معمولی داده‌هایتان ایمن هستند، می‌دانید که در صورت قطع برق یا آتش‌سوزی موقت، نیازی به از دست دادن داده‌ها نخواهید داشت. برای خرید استابلایزر کلیک کنید.

باعث صرفه جویی در زمان می شود

به آخرین باری فکر کنید که رایانه شما هنگام نوشتن یک سند یا کار روی چیزی روی رایانه شما از کار افتاده یا اتفاقی افتاده است. توقف کاری که انجام می‌دهید هنگام راه‌اندازی مجدد رایانه به زمان نیاز دارد و همچنین بازگشت به کار را سخت‌تر می‌کند. خاموش کردن سیستم و راه اندازی مجدد برای بازگشت به کار مشکل ساز است. گاهی اوقات این مشکلات به دلیل قطعی برق که فقط چند دقیقه طول می کشد رخ می دهد. داشتن باتری پشتیبان یا منبع تغذیه بدون وقفه می تواند بیشترین تفاوت را در شرایطی مانند این ایجاد کند، زیرا همچنان می توانید بدون وقفه وظایف خود را در حالی که منتظر بازگشت برق هستید انجام دهید. همچنین به شما این امکان را می دهد که داده های خود را در صورتی که قبلا ذخیره نکرده اید ذخیره کنید.

از مشکلات ارتباطی جلوگیری کنید

منبع تغذیه اضطراری اغلب برای محافظت از سوئیچ ها و روترها در برابر آسیب استفاده می شود. زیرا اگر یک نوسان یا قطع برق وجود داشته باشد که روی یک سوئیچ یا یک روتر تأثیر بگذارد، کل شبکه قطع می شود و این بر توانایی همه افراد برای کار در آن منطقه تأثیر می گذارد و آنها نمی توانند کاری انجام دهند. علاوه بر این، انتقال داده های فعلی قطع می شود و داده ها ممکن است از بین بروند. بنابراین، داشتن یک یو پی اس برای محافظت از تجهیزات شبکه مفید است و تضمین می کند که تجارت شما حتی در صورت بروز چنین مشکلاتی ادامه می یابد.

آرامش خاطر

مزیت نهایی به وضعیت ذهنی افراد مربوط می شود که می دانند منابع شخصی یا تجاری آنها در صورت بروز بحران محافظت می شود. منبع تغذیه اضطراری به این معنی است که می توانید از محیط IT خود محافظت کنید و به خودتان آرامش دهید که در صورت بروز بحران، سیستم های شما بهترین شانس را برای ایمن بودن و کارکردن خواهند داشت.
در نظر گرفتن مزایای نصب یو پی اس در شبکه و تاثیر آن بر شبکه در صورت در دسترس نبودن این مزایا و قطعی برق بر تجهیزات مهم است. دانستن پتانسیل از دست دادن در چنین شرایطی می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا یک پشتیبان باتری به شما آرامش خاطر و محافظتی را که شایسته آن هستید می دهد یا خیر.

 

نتیجه
هنگامی که تصمیم می گیرید برای نیازهای تجاری یا شخصی شما ارزشش را دارد، مزایای نصب یک منبع تغذیه اضطراری یا چندین واحد در شبکه خود را در نظر بگیرید. در حالی که نصب چندین منبع تغذیه اضطراری می‌تواند گران باشد، اما اگر داده‌های زیادی در شبکه شما در جریان است که در صورت از دست رفتن، جایگزینی آن‌ها دشوار است، می‌تواند ضروری باشد. اگر از دست دادن داده ها برای کسب و کار یا گردش کار شما مضر نیست، لزوماً ارزش انجام همه این کارها را ندارد. نصب چند یو پی اس حتی ممکن است ضروری نباشد مگر اینکه اصلاً شبکه بزرگی داشته باشید. توجه داشته باشید که حتی اگر از یک شبکه بزرگ استفاده می کنید، اگر یک منطقه از شبکه مهمتر از منطقه دیگر باشد، ممکن است بتوانید به جای همه مناطق، فقط در برخی مناطق UPS نصب کنید.
بهترین راه برای دانستن اینکه آیا استفاده از منبع تغذیه اضطراری برای شما مناسب است یا خیر، تماس با یک متخصص فناوری اطلاعات برای ارزیابی نیازهای شما و تعیین اینکه کدام گزینه برای شما مناسب است یا خیر. مشاوران TVG یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات است که با کمال میل به شما در پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه کمک خواهد کرد. ممنون که تا پایان مقاله ی ۵ دلیل برای استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه با فرصت کیش همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + سه =