دسته بندی نشده

مزایای باتری های لیتیوم یون UPS

امکانات باتری های لیتیوم یون UPS

مزایای باتری های لیتیوم یون UPS چیست؟ نقش یک یو پی اس ارائه یک منبع تغذیه پایدار برای تجهیزات فناوری اطلاعات در هنگام قطع یا اختلالات برق است. به این حالت استفاده شناور یا آماده به کار می گویند. در یک محیط معمولی مرکز داده، بار به ندرت به UPS منتقل می شود و بیشتر انتقال ها کمتر از ۱۰ دقیقه طول می کشد. با این حال، بار منتقل شده معمولا زیاد است، بنابراین باتری باید به طور کامل شارژ شده و در صورت نیاز برای استفاده آماده باشد. توصیه می شود قبل از خرید یو پی اس و باتری یو پی اس این مقاله را مطالعه نمایید.

 

چگالی انرژی بالاتر

 

مزایای باتری های لیتیوم یون UPS نسبت به سایر باتری ها چیست؟ باتری های لیتیوم یون دارای چگالی انرژی بسیار بالایی در مقایسه با سایر فناوری های باتری هستند. یک باتری لیتیوم یون ۱ کیلوگرمی می تواند ۱۵۰ وات ساعت برق ذخیره کند که شش برابر بیشتر از یک باتری ۱ کیلوگرمی VRLA است. با توجه به وزن سبک تر باتری، یو پی اس های لیتیوم یونی ردپای کمتری نسبت به همتایان VRLA خود دارند. این امر به ویژه در جایی که یک مکان سطح بالا وجود دارد، مانند یک مرکز داده، مهم است.

توصیه می شود مقاله مربوط به خرید استابلایزر را مطالعه کنید.

 

عمق تخلیه بیشتر

 

“عمق دشارژ” باتری، درصدی از ظرفیت کل است که در یک چرخه معین تخلیه شده است. بسیاری از سازندگان حداکثر عمق توصیه شده را برای عملکرد بهینه باتری مشخص می کنند. باتری‌های لیتیوم یونی دارای عمق تخلیه ۸۵ درصد یا بیشتر هستند، که به این معنی است که انرژی بیشتری در هر چرخه در UPS لیتیوم یون در دسترس است.

برای آشنایی با یو پی اس سه فاز این نوشتار را مطالعه کنید.

چرخه عمر طولانی

 

“عمر” به تعداد چرخه های شارژ/دشارژ در طول عمر باتری اشاره دارد. در حالی که عمر چرخه به عمق تخلیه بستگی دارد، باتری های لیتیوم یونی می توانند صدها چرخه شارژ/دشارژ را تحمل کنند. علاوه بر این، آنها هیچ اثر حافظه ای ندارند، یعنی. ح. نیازی به تخلیه کامل آنها قبل از شارژ ندارند. چرخه عمر طولانی تر به این معنی است که باتری های یو پی اس نیاز به تعویض کمتری دارند.

تجهیزات برق اضطراری چیست؟

 

مصرف برق

«بازده» نسبت انرژی به دست آمده از باتری به انرژی تحویلی به باتری است. اکثر باتری های لیتیوم یونی دارای راندمان ۹۵ درصد یا بیشتر هستند. یک یو پی اس لیتیوم یونی با ظرفیت بالا می تواند اتلاف انرژی در یک مرکز داده را در مقایسه با فناوری های قبلی کاهش دهد.

امیدواریم مقاله ی مزایای باتری های لیتیوم یون ups در فرصت کیش مورد توجهتون قرار گرفته باشد. در پایان در صورت هرگونه سوال، انتقاد و پشنهاد می توانید نظرات خود را برای ما در بخش نظرات درج کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =