دسته بندی نشده

چگونه یک منبع تغذیه ایمن و پایدار برای اتاق سرور طراحی کنیم

چگونه یک منبع تغذیه ایمن و پایدار برای اتاق سرور طراحی کنیم

امروز می خواهیم با هم بررسی کنیم چگونه یک منبع تغذیه ایمن و پایدار برای اتاق سرور طراحی کنیم. طراحی منبع تغذیه هنگام ساختن یک اتاق سرور جدید یا بازسازی یک اتاق، یک فرآیند مهم است. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که سرور نصب شده شما می تواند در هنگام قطع برق کار کند ابتدا باید خرید یو پی اس را در دستور کار خود قرار دهید سپس، مواردی وجود دارد که باید برای کابینت رک نیز در نظر بگیرید.
وقتی به مسیر بحرانی برق در یک مرکز داده نگاه می کنیم، به منبع تغذیه ساختمان از ورودی ساختمان تا تابلوی LV، پانل های توزیع فرعی، منبع تغذیه اضطراری و واحدهای توزیع برق (PDUs) نگاه می کنیم.

 

برای راحتی طراحی شده است

انعطاف پذیری توانایی تنظیم و عملکرد بدون توجه به شرایط خطا است. هنگام طراحی یک سیستم قدرت، مهم است که تمام نقاط خرابی در نظر گرفته شود و با اضافه کردن نوعی افزونگی، آنها را حذف کنید. در یک دنیای کامل، تمام سیستم ها و اجزای موجود در مسیر انرژی بحرانی حداقل N+1 افزونگی دارند، اما این امر به دلایل متعددی امکان پذیر است، از جمله هزینه سرمایه اولیه (CAPEX) و هزینه عملیاتی (OPEX)، خدمات مداوم و نگهداری. من نیستم. .
منبع برق خانه از یک کارخانه مجاور تامین می شود. درب خانه به پانل LV متصل است که مدارهای داخلی در آن ارائه می شود. در مراکز داده سطح بالا، منابع A و B اغلب مشخص می شوند. مرکز داده Tier-4 همانطور که توسط مؤسسه Uptime تعریف شده است شامل چندین سطح از افزونگی است، با توان شبکه A و B که از پیکربندی‌های جداگانه می‌آید.
برای اکثر اتاق های سرور، این یک گزینه نیست. انعطاف پذیری با سیستم UPS و پشتیبانی آن شروع می شود.

مقاله پیشنهادی: خرید استابلایزر

سیستم یو پی اس نصب شده

منبع تغذیه بدون وقفه برای محیط اتاق سرور را می توان در پیکربندی متمرکز یا غیرمتمرکز نصب کرد. در یک نصب متمرکز، سیستم UPS کل اتاق سرور را از طریق یک پانل توزیع فرعی که در آن تمام مدارهای الکتریکی حیاتی متصل هستند، تامین می کند. در یک طرح حفاظت از توان غیرمتمرکز یا توزیع شده، سیستم‌های UPS جداگانه برای محافظت از مدارها یا سیستم‌های جداگانه در فضای اتاق سرور استفاده می‌شوند.
شما می توانید انعطاف پذیری طراحی اضافی را به دو روش اضافه کنید. اولین مورد استفاده از یک پیکربندی موازی اضافی N+X است. این را می توان با نصب موازی دو یا چند سیستم UPS به دست آورد. در پیکربندی، \”x\” تعداد سیستم های UPS اضافی نصب شده را نشان می دهد. هنگام نصب دو سیستم یا ماژول، یک پیکربندی موازی/ زائد N+1 داریم.
دو سیستم UPS تک سلولی یک مسیر ارتباطی را از طریق کارت های موازی نصب شده در هر یک به اشتراک می گذارند. سیستم عامل UPS عملکرد آنها را به گونه ای هماهنگ می کند که بار را از طریق یک خروجی مشترک به اشتراک بگذارند یا یکی به عنوان master و دیگری به عنوان Slave عمل کند. اگر UPS اولیه بار را پشتیبانی کند، در صورتی که UPS اولیه دچار اضافه بار یا خرابی شود، سیستم slave آماده است تا کنترل کند.

 

مقاله پیشنهادی: یو پی اس سه فاز

سیستم های یو پی اس ماژولار

یو پی اس ماژولار به طور پیش فرض برای نصب در پیکربندی N+X طراحی شده است. یک سیستم UPS مونوبلاک می تواند به عنوان یک سیستم UPS مستقل کار کند. سیستم‌های UPS مدولار از یک قاب تشکیل شده‌اند که در آن ماژول‌های UPS برای ارائه ظرفیت خروجی موازی و/یا انعطاف‌پذیری N + X نصب شده‌اند. اکثر سازندگان یو پی اس ماژول های سه فاز را در محدوده ۲۵ تا ۵۰ کیلو وات ارائه می دهند که ممکن است برای سرورهای متوسط ​​تا بزرگ کافی باشد. اتاق یکی از ویژگی های اضافی این نوع چیدمان این است که قاب ماژولار UPS از نظر اندازه شبیه به کابینت رک سرور است. UPS به صورت عمودی مقیاس می شود تا تقاضا در فضای محلی را کاهش دهد.
ترجمه های خودکار
سه نوع توپولوژی UPS وجود دارد که شامل آفلاین (استندبای)، لاین تعاملی و آنلاین می شود. یو پی اس های آنلاین مناسب ترین نوع منبع تغذیه بدون وقفه برای اتاق سرور هستند زیرا از یک سوئیچ انتقال خودکار به عنوان بخشی از مدار خروجی خود استفاده می کنند. این می تواند یک کلید انتقال استاتیک یا یک کلید مبتنی بر رله باشد.
سوئیچ بای پس خودکار درجه ای از انعطاف پذیری را در نصب ارائه می دهد. مدار ولتاژ خروجی منبع تصادفی را کنترل می کند. اگر موج ولتاژ و جریان شروع به کاهش کند، نشان دهنده اضافه بار یا خطای داخلی است. در هر صورت، خروجی بای پس خودکار بار را (معمولاً سرورهای IT متصل به PDU) به منبع تغذیه منتقل می کند تا زمانی که اضافه بار پاک شود یا خطای UPS برطرف شود.
سوئیچ های انتقال خودکار (ATS) یا سوئیچ های انتقال استاتیک (STS) را می توان قبل از بار بحرانی نصب کرد. ATS مبتنی بر رله است که به معنای خرابی کوچک چند میلی ثانیه ای هنگام سوئیچینگ بین یکی از دو منبع تغذیه (A و B) است. این دو منبع تغذیه می توانند یک سیستم یو پی اس واحد و منبع تغذیه اصلی، خروجی های دو سیستم یو پی اس مجزا یا مخلوطی از این دو باشند. یک STS گران‌تر است، زیرا حاوی تجهیزات الکترونیکی سوئیچینگ حالت جامد است، اما این می‌تواند با این واقعیت جبران شود که این نوع دستگاه هنگام تعویض خروجی‌ها خراب نمی‌شود.

مقاله مرتبط: تجهیزات برق اضطراری چیست؟

 

باتری های مولد برق پشتیبان و آماده به کار

باتری نصب شده با سیستم UPS به گونه ای نصب می شود که مقدار مشخصی از انرژی زمان اجرا را برای مدت زمان مشخصی تامین کند. باتری یو پی اس در صورت قطع برق هرگز به طور کامل تخلیه نمی شود. این برای جلوگیری از حالت “دشارژ عمیق” است که در آن باتری نمی تواند بازیابی شود. اگر قبل از رسیدن به حد مجاز قطع باتری، برق دوباره برقرار شود، بار متصل قطع خواهد شد.
نصب یک مولد پشتیبان محلی می تواند بر این مشکل غلبه کند. ژنراتور یک لایه انعطاف پذیر به مسیر انرژی بحرانی اضافه می کند و انرژی اضافی را برای بسته باتری فراهم می کند. یک ژنراتور معمولی دارای یک مخزن داخلی است که می تواند تا ۸ ساعت کار کند. هنگام نصب با سیستم UPS، باتری یو پی اس فقط برای جبران زمان راه اندازی ژنراتور استفاده می شود که چند ثانیه طول می کشد تا خروجی برق از نظر ولتاژ و فرکانس پایدار شود. سیستم UPS با منبع تغذیه ژنراتور مورد استفاده برای تغذیه اینورتر هماهنگ می شود.

 

فرصت کیش در این نوشتار سعی کرد مقاله ای کامل در ارتباط با سوال چگونه یک منبع تغذیه ایمن و پایدار برای اتاق سرور طراحی کنیم؟ منتشر کند و تمام پاسخ های کاربران خود را جواب دهد.

 

منبع: فرصت کیش – serverroomenvironments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =