دسته بندی نشده

یو پی اس برای دیتاسنتر

یو پی اس برای دیتاسنتر

در این مقاله می خواهیم با هم در ارتباط با یو پی اس برای دیتاسنتر صحبت کنیم. هدف اصلی مراکز داده این است که حداکثر زمان یا اصطلاحا آپ تایم را برای تمام تجهیزات خود فراهم کنند. آنها با داشتن مدارهای ارتباطی اضافی، نگه داشتن دما در سطوح بهینه و اطمینان از اینکه تجهیزات همیشه دارای قدرت مداوم هستند، به این امر دست می یابند. اگرچه برای شرکت‌های برق تجاری غیرممکن است که ۱۰۰% زمان کار را تضمین کنند، یک مرکز داده می‌تواند با استفاده از منبع تغذیه اضطراری یا به اختصار «UPS» عملیات خود را حفظ کند.

منبع تغذیه بدون وقفه چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، سیستم UPS تضمین می کند که تجهیزات هرگز برق را از دست ندهند. انواع مختلفی از منابع تغذیه بدون وقفه وجود دارد. با این حال، همه آنها سیستم را در صورت قطع برق تجاری تغذیه می کنند. در زیر انواع مختلف سیستم های قدرت که معمولاً در مراکز داده یافت می شوند آورده شده است. قبل از خرید یو پی اس با انواع آن آشنا بشوید.

واحد مستقل – یک واحد UPS مستقل دارای یک بانک باتری است که برق یک یا چند تجهیزات کامپیوتری را در صورت قطع برق تامین می کند. این “باتری پشتیبان” معمولاً می تواند انرژی را از چند دقیقه تا چند ساعت تامین کند. مدت زمان بستگی به تعداد دستگاه هایی که متصل می کنید و نوع خاصی از UPS دارد.

یو پی اس با کارایی بالا – سیستم های یو پی اس بزرگتر معمولاً دارای ۶ تا ۱۲ پریز هستند که به تجهیزات کامپیوتری متصل می شوند. اینها مشابه واحدهای منفرد کار می کنند، اما می توانند چندین واحد را برای مدت زمان طولانی تر تغذیه کنند.
UPS مرکز داده کامل – در مراکز داده مدرن، داشتن یک بانک مرکزی از باتری‌ها معمول است که در صورت قطع برق، برق کل تاسیسات را تامین می‌کند. این باتری ها معمولاً برای تامین برق بدون وقفه تا ۳۰ دقیقه تنظیم می شوند و در این مدت دیزل ژنراتور روشن می شود تا توان مورد نیاز را به طور نامحدود حفظ کند.
البته مدل های بی شماری از سیستم های یو پی اس از شرکت های مختلف وجود دارد. یافتن گزینه مناسب برای یک موقعیت خاص تا حد زیادی به دلیل خاصی که به آن نیاز دارید بستگی دارد.

مقاله پیشنهادی: تجهیزات برق اضطراری چیست؟

سیستم یو پی اس برای چه مواردی استفاده می شود؟

یک سیستم UPS تجهیزات را در صورت قطع برق تجاری تامین می کند. برخی از تاسیسات از یک سیستم UPS برای تامین انرژی کل تاسیسات استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر فقط تجهیزات ضروری را به هم متصل می کنند. در هر صورت هدف از ساخت این تجهیزات این است که هیچ گونه وقفه غیرمنتظره ای در اثر قطع برق ایجاد نشود.
مراکز داده در مقیاس بزرگ در طول تعمیر و نگهداری سیستم قدرت از برق بدون وقفه استفاده می کنند. برقکارها می توانند به صورت دستی به نیروگاه اجازه دهند در حین کار از UPS جدا شود. این به عملیاتی نگه داشتن تجهیزات در طول تعمیر و نگهداری کمک می کند. همچنین تضمین می کند که برقکارها یا سایر متخصصان با خطرات غیرضروری مواجه نشوند.

مقاله پیشنهادی: خرید استابلایزر

مزایای یو پی اس برای دیتاسنتر

وقتی مردم در مورد مزایای منبع تغذیه بدون وقفه فکر می کنند، معمولاً بر این واقعیت تمرکز می کنند که تجهیزات در هنگام قطع برق در دسترس نخواهد بود. در حالی که این واضح ترین مزیت داشتن این نوع سیستم است، چند مزیت دیگر نیز وجود دارد:
حفاظت از ولتاژ – یک سیستم UPS خوب دارای قدرت تجاری است که می تواند از طریق آن تحویل داده شود و از آسیب احتمالی نوسانات برق به تجهیزات جلوگیری می کند. این امر به ویژه برای دستگاه های الکترونیکی حساس بسیار مهم است.
منبع تغذیه یکنواخت – برق همیشه از یک پریز با نرخ دقیقاً ثابت تامین نمی شود. نوسانات جزئی برق باعث اختلال در عملکرد تجهیزات کامپیوتری نمی شود، اما به مرور زمان می تواند به آن آسیب برساند. یک یو پی اس دارای قدرت تجاری است که از طریق آن عبور می کند و در این فرآیند توزیع را به تجهیزات یکسان می کند تا از آسیب جلوگیری کند.
کاهش بار الکتریکی – مراکز داده بزرگ برق زیادی مصرف می کنند. افرادی که دارای سیستم یو پی اس با دیزل ژنراتور هستند می توانند با یک شرکت خدمات تجاری برای راه اندازی ژنراتورها در اوج استفاده (معمولا روزهای بسیار گرم در تابستان) همکاری کنند. این به شرکت اعتبار قابل توجهی از ارائه دهنده برق می دهد و به جامعه اطراف کمک می کند تا از خرابکاری جلوگیری کند.

مقاله برتر: یو پی اس سه فاز

محل ذخیره سیستم یو پی اس

هنگام اضافه کردن یک UPS به مرکز داده خود، مهم است که در مورد محل ذخیره آن فکر کنید. سیستم های یو پی اس می توانند از اندازه یک کامپیوتر رومیزی تا اتاقی پر از باتری متغیر باشند. اگر UPS کل مرکز داده را اجرا کند، به دلایل امنیتی به اتاق جداگانه خود نیاز دارد. با این حال، برای اکثر سیستم ها، UPS نزدیک به تجهیزاتی که آن را تغذیه می کند نصب می شود. ۴۲U Open Door – پکیج کابینت سرور – درب جمع شونده
به عنوان مثال، هنگام استفاده از UPS برای محافظت از تجهیزات در رک سرور، بهتر است UPS را در رک های داخل رک نصب کنید. این باعث می شود که یو پی اس در نزدیکی تجهیزات قرار گیرد. همچنین به این معنی است که می توانید کابل های برق را در سیستم مدیریت کابل خود نگه دارید. هنگام انتخاب مکان مناسب برای یو پی اس در رک سرور، حتما اتلاف گرما را در نظر بگیرید. اگرچه یک سیستم UPS استاندارد گرمای زیادی تولید نمی کند، اما همچنان می تواند از جریان هوای بهتر بهره مند شود.
بسیاری از مدیران مرکز داده در هر رک یک یو پی اس نصب می کنند که گزینه ای مقرون به صرفه است. در موقعیت های دیگر، ممکن است منطقی باشد که چندین سیستم UPS بزرگ را در یک رک قرار دهید و کابل های برق را به هر ردیف از رک هدایت کنید. تا زمانی که یو پی اس بتواند تمام تجهیزات مورد نیاز خود را تغذیه کند، امکانات شما می تواند از این سیستم های حیاتی نهایت استفاده را ببرد.

امیدواریم از مقاله ای که فرصت کیش در ارتباط با یو پی اس برای دیتاسنتر برایتان آماده کرد راضی بوده باشید. برای پاسخ به هرگونه سوال می توانید در قسمت نظرات سوالات خود را مطرح کنید.

منابع:

فرصت کیش |تجهیزات پسیو مخابراتی | باتری | یو پی اس | استابلایزر و اینورتر

https://www.racksolutions.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =