دسته بندی نشده

چه زمانی باید باتری های یو پی اس را تعویض کنیم؟

چه زمانی باید باتری های یو پی اس را تعویض کنیم؟

چه زمانی باید باتری های یو پی اس را تعویض کنیم؟ سوالی متداول برای دارندگان یو پی اس که می خواهیم در این جا با هم پاسخ آن را بررسی کنیم.

باتری های یو پی اس اساسی ترین جز در سلامت ایجاد برق اضطراری در یو پی اس می باشند. با این حال، به خوبی مستند شده است که باتری ها نیز آسیب پذیرترین عنصر در یک سیستم UPS هستند. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که تا ۲۰ درصد از خرابی های UPS را می توان به باتری بد و بی کیفیت نسبت داد و خرابی باتری عامل اصلی خرابی بار و سیستم در هنگام قطع برق است. پس بیایید قبل از خرید یو پی اس این مورد مهم را بررسی کنیم.

اگرچه اقداماتی وجود دارد که می توانید برای افزایش عمر باتری انجام دهید، اما تمام باتری های UPS صرف نظر از سازنده UPS باید تعویض شوند. درک اینکه چند وقت یکبار باتری ها نیاز به تعویض دارند و علائمی که نشان می دهد زمان تعویض آنها فرا رسیده است به شما کمک می کند از خرابی های غیرمنتظره جلوگیری کنید. پس با ما همراه باشید تا پرسش شما مبنی بر چه زمانی باید باتری های یو پی اس را تعویض کنیم؟ را پاسخ دهیم.

 

انواع باتری یو پی اس

از لحاظ تاریخی، دو نوع باتری UPS وجود داشته است:  (VRLA) و اسید سرب (VLA) که معمولاً به عنوان سلول های غوطه ور یا مرطوب شناخته می شوند. اما در سال ۲۰۱۶ سومین گزینه معرفی شده به بازار یو پی اس لیتیوم یون بود. اگرچه در ابتدا بسیار گران بود و در مدل‌های UPS با نسخه محدود موجود بود، لیتیوم یون اکنون به طور گسترده در اکثر تولیدکنندگان پیشرو در دسترس است.

صرف نظر از نحوه و مکان نصب یو پی اس، تمام باتری ها عمر محدودی دارند. حتی باتری های یو پی اس که به خوبی نگهداری می شوند نیز در برخی مواقع نیاز به تعویض دارند. زیرا آنها دستگاه های ذخیره انرژی الکتروشیمیایی هستند که انرژی شیمیایی مورد استفاده برای راه اندازی UPS را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند و در نهایت مواد شیمیایی تخلیه می شوند.

ظرفیت باتری‌ها به آرامی کاهش می‌یابد تا زمانی که به ۸۰ درصد مقدار اولیه خود برسند، در این مرحله با سرعت بیشتری شروع به تخریب می‌کنند. باتری‌ها همچنین هنگام کار در محیط‌های کمتر از ایده‌آل، مانند محیط‌هایی که دمای محیط ۷۷ درجه فارنهایت را حفظ نمی‌کنند، یا جایی که قطع‌های مکرر برق باعث چرخش مکرر باتری می‌شود، بسیار سریع‌تر تخلیه می‌شوند. همچنین اگر سازمانی سرویس و نگهداری منظم را انجام ندهد، عمر باتری نیز می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد، که برای اطمینان از قابلیت اطمینان مداوم یک یو پی اس ضروری است.

بنابراین هر چند وقت یکبار باتری های یو پی اس را تعویض می کنید؟ به عنوان یک قاعده کلی، یو پی اس های بزرگ ۱۵ یا ۲۰ سال عمر می کنند، در حالی که مدل های کوچکتر معمولاً ۱۰ یا بیشتر عمر می کنند. بنابراین، زمانی که باتری‌ها به پایان عمر مفید خود نزدیک می‌شوند و UPS هنوز سال‌های زیادی از آن باقی مانده است، تعویض باتری‌های شما از منظر بازگشت سرمایه (ROI) و همچنین جلوگیری از قطعی غیرمنتظره و پرهزینه منطقی است. .

 

۶ نشانه که ممکن است باتری یو پی اس شما نیاز به تعویض داشته باشد

جلوگیری از خرابی باتری برای اطمینان از اینکه سیستم‌های متصل شما همیشه فعال و فعال هستند، کلیدی است. اگرچه باتری‌ها اغلب نشانه‌هایی از خرابی قریب‌الوقوع را نشان می‌دهند، اما می‌توانند بدون هشدار از کار بیفتند و محموله‌های مهم شما را بدون محافظت باقی بگذارند.

علائم هشدار دهنده اولیه احتمالی عبارتند از:

هشدار باتری کم: اکثر سیستم های پشتیبان باتری دارای یک هشدار باتری هستند که قبل از اتمام باتری به شما هشدار می دهد. UPS خودآزمایی های دوره ای را انجام می دهد و سپس زمانی که باتری به پایان عمر خود نزدیک می شود، معمولاً از طریق چراغ نشانگر یا بوق سیگنال می دهد. UPS با سیستم های ردیابی می تواند هشدارهای ایمیل یا متنی را نیز ارسال کند.

عیب‌یابی تعمیر و نگهداری (PM): حضور منظم در سرویس به تکنسین‌های آموزش‌دیده اجازه می‌دهد تا باتری را بازرسی کنند، مشکلات را تشخیص دهند و خوانش‌های باتری را ارزیابی و مقایسه کنند تا مطمئن شوند که UPS شما به درستی کار می‌کند. به طور خودکار متوقف می شود. سپس تکنسین می تواند در مورد حفظ سلامت باتری مشاوره تخصصی ارائه دهد و توصیه کند که آیا تعویض باتری مناسب است یا خیر.

تخلیه زودهنگام: یکی دیگر از علائمی که نشان می دهد باید باتری های یو پی اس خود را تعویض کنید، این است که شارژ و/یا تخلیه خود به خود بیش از حد معمول طول می کشد.

رفتار غیرعادی: زمانی که باتری ها به پایان عمر مفید خود نزدیک می شوند، اغلب علائمی مانند آلارم های مکرر، چشمک زن چراغ های پنل و نمایشگرهای تخلیه غیرعادی نشان می دهند که نشان دهنده نیاز به تعویض هستند.

سن: از آنجایی که سازنده تاریخ باتری را چاپ کرده است، همیشه می توانید سن دقیق آن را بگویید. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، عمر باتری بسته به محیط و سایر عوامل می تواند بسیار متفاوت باشد. در بیشتر موارد، می توان انتظار داشت که یک یو پی اس VRLA بین ۳ تا ۴ سال دوام بیاورد. برای جلوگیری از فرسودگی و پارگی پرهزینه، توصیه می شود باتری را به طور فعال تعویض کنید، که نزدیک به این سن است.

اتصال کوتاه: وقتی باتری دستگاه شما نتواند حداقل ۸۰ درصد توان نامی خود را ارائه دهد، این نشانه قوی است که باتری نیاز به تعویض دارد. معمولاً با رسیدن به این نسبت، فرآیند پیری به سرعت تسریع می‌یابد که با خرابی سریع باتری آسیب می‌بیند.

 

توصیه می شود مقاله مربوط به خرید استابلایزر را نیز مطالعه کنید.

چرا نگهداری پیشگیرانه بهترین راه برای تعویض باتری است؟

ثابت کرده است که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه روتین یکی از موفق ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای اطمینان از طول عمر و قابلیت اطمینان باتری های UPS شماست. این رویکرد پیشگیرانه سلامت باتری را از طریق بررسی‌های منظم باتری برای کمک به حفظ عملکرد باتری‌ها در اوج عملکرد کنترل می‌کند. بدون تعمیر و نگهداری پیشگیرانه برنامه ریزی شده، هیچ راهی برای کاهش احتمال خرابی باتری وجود ندارد و دستگاه شما را در معرض آسیب قرار می دهد.

تعویض بسته باتری در یک یو پی اس بزرگتر یا باتری داخلی در یک مدل کوچکتر ارزانتر از خرید یک یو پی اس جدید است. این رویکرد پیشگیرانه همچنین ارزان تر از عواقب منفی و پرهزینه خرابی های برنامه ریزی نشده است. توجه به این نکته ضروری است که قبل از تصمیم به تعویض باتری یو پی اس، منتظر علائم خرابی قریب الوقوع باشید.

هنگامی که UPS هشدار باتری کم یا سایر علائم باتری را صادر می کند، ممکن است زمانی برای برنامه ریزی تماس سرویس و تعویض باتری های لازم قبل از اتمام باتری نداشته باشید. بدتر از آن، گاهی اوقات باتری‌ها بدون هشدار از کار می‌افتند و اگر آن لحظه با افزایش برق، قطع یا سایر مشکلات کیفیت برق مصادف شود، بار بحرانی شما آسیب‌پذیر می‌شود.

بسته به UPS، تعویض باتری می تواند یک کار پیچیده باشد و بهتر است به متخصصان واجد شرایط واگذار شود. اگر باتری یو پی اس شما هر یک از سیگنال های هشدار ذکر شده در بالا را نشان می دهد، مهم است که یک متخصص مشکل را تشخیص داده و در صورت لزوم باتری ها را تعویض کنید. در برخی موارد، چشم غیر مسلح می تواند تعیین کند که آیا باتری نیاز به تعویض دارد، زیرا تغییرات ظاهری می تواند نشان دهنده شارژ کوتاه یا عدم نگهداری مناسب باشد. پلاستیک ترک خورده، محفظه های متورم، ترمینال های شکسته، نشتی و تغییر رنگ همه نشانه هایی هستند که باتری ها باید تعویض شوند.

در یک سیستم UPS بزرگ، باتری خراب نیازی به تعویض کل رشته باتری ندارد. با این حال، یک باتری در حال مرگ می‌تواند روی دیگران در زنجیره تأثیر بگذارد و باعث از کار افتادن زودهنگام آنها شود. قبل از تعویض باتری، تکنسین های آموزش دیده می توانند واحد خراب را شناسایی کرده و سلامت کل رشته را تا سطح سلول آزمایش کنند تا تعیین کنند آیا استرس اضافی باتری خراب به شخص دیگری آسیب رسانده است یا خیر.

 

 

باتری یو پی اس خود را با برق یکپارچه تعویض کنید

صرف نظر از نوع، اندازه یا استفاده از یو پی اس شما، تعویض باتری یکی از جنبه های ضروری تعمیر و نگهداری واحد است. شرکت در PM های معمولی به افزایش عمر باتری، جلوگیری از خرابی های پرهزینه و در نهایت صرفه جویی در زمان و هزینه کمک می کند. به عنوان یک ارائه دهنده ملی تجهیزات و خدمات الکتریکی حیاتی، Unified Power طیف گسترده ای از خدمات باتری از جمله تعویض کامل و جزئی، تست استرس و حذف و بازیافت را ارائه می دهد.

ما همچنین باتری های جایگزین یو پی اس را برای تمام تولید کنندگان اصلی و همچنین سخت افزارهای مختلف برای اتصال قابل اعتماد ذخیره می کنیم. کلیه خدمات توسط تکنسین های مجرب و آموزش دیده مطابق با استانداردهای IEEE و سایر استانداردهای ایمنی انجام می شود. یک جایگزین مقرون به صرفه برای OEM ها، مشتریان Unified Power معمولاً ۲۰٪ در قراردادهای تعمیر و نگهداری خود صرفه جویی می کنند.

در صورت هر گونه سوال در ارتباط با موضوع چه زمانی باید باتری های یو پی اس را تعویض کنیم؟ با کارشناسان فرصت کیش تماس بگیرید تا شما را همراهی نمایند.

 

نویسندگان:

foursatkish

unifiedpowerusa

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =